A hónap alkotója rovatunkban különböző aspektusból – aktualitások mentén és személyes nézőpontból – mutatunk be egy kortárs fotográfust vagy vizualitással foglalkozó alkotót, szakembert. Mivel foglalkozott a közelmúltban? Milyen helyeken fordul meg, mi érdekli a hétköznapokban? Ki a legfontosabb fotográfus számára, melyik a kedvenc könyve, milyen zenét szokott hallgatni? Ilyen, és ehhez hasonló témákról kérdezzük a hónap alkotóját.
A hónap alkotója 2020 júniusában Fabricius Anna.

Fabricius Anna fotósorozatainak témái szerteágazóak: foglalkozik a munka változó természetével, a nem látható dolgozókkal; a csoporttal, illetve a csoporton belüli egyénnel, mely kapcsolatain keresztül definiálja önmagát. Intimebb, személyes történeteihez szinte elengedhetetlenek a szövegek. Az utóbbi években erőteljesen vannak jelen hasonló témákkal foglalkozó videómunkái, mely médiumban tudatosan használja a játék struktúráját és az improvizációt. Fabricius Anna 2005-ben végzett a MOME fotó szakán, majd 2015-ben doktorált mint multimédia művész. Pécsi József- és Derkovits Gyula-ösztöndíjas. Fabricius kortársai között az egyik legtöbbet utazó fotóművész, rezidensként élt Helsinkiben, Bécsben, New Yorkban, Tajpejben. Munkái számos nemzetközi kiállításon és fotófesztiválon szerepeltek. A MOME fotográfia szak óraadó tanára.
Fabricius Anna képeit már a Capa Központban is láthattátok, a Bőrödön viseled. Társadalmi konstrukciók vizuális kódjai, a Pécsi 25. Pécsi József fotóművészeti ösztöndíj 1991–2016, a THIRTYTHREE – A fotográfia új horizontjai a Moholy-Nagy Művészeti Egyetemen csoportos tárlatokon és a Mandarin nő című egyéni kiállításán. A Pécsi József fotóművészeti ösztöndíj támogatásával készült Magyar szabvány című munkája megtalálható a Pécsi-ösztöndíj archívumában.
Nézz meg egy válogatást Fabricius Anna képeiből és kövesd a blogunkat, hogy jobban megismerhesd a fotográfust és munkásságát!














Nézd meg Fabricius Anna, 2020. június hónap alkotójának többi posztját is!